فتنه نیوز (( فتنه ها و نیرنگ ها ))

بررسی و درج اخبار فتنه از سال 88 تا کنون. بی چشم بودن برایم بهتر است تا این که بی چشم و رو باشم

غفلت پلیس یا بی کفایتی فرهنگی شهرداری در ماجرای پارک "آب و آتش".

عکس های منتشر شده  از آب بازی جمعی از جوانان تهرانی البته بصورت مختلط و کاملا بدون قید و بند به سرعت در سایتهای خبری، و شبکه های اجتماعی پخش شد. عکس ها به خوبی ماجرا را مشخص کرده است: نزدیک به 150 نفر دختر و پسر مشغول آب بازی با تفنگ آب پاش و خیس کردن هم هستند. در این بین درصد بالایی از خانم ها حجاب نامناسبی دارند و البته درصد بالاتری حجاب ندارند! روسری به جای سر بر دوش افتاده و آستین ها بالازده شده و آب بازی لباس ها را به تن چسبانده است. صحنه ای که شاید اتفاق آن در یکی از پارک های تهران زنگ خطری برای مدیریت فرهنگی تهران به صدا درآورده باشد. مطمئنا وقتی شهرداری تهران و معاونت فرهنگی آن در همین پارکها برنامه های شاد! مخاطب!پسند! برگزار می کنند و به بهانه جشن های ملی یا مذهبی، شوی مبتذل غیرفرهنگی برگزار می کند، جوانان هم بوستان های شهر تهران را محیطی برای تخلیه نامناسب و غلط هیجانات خود با آب بازی یا خزبازی! می پندارند. و جالب اینکه مقام مسئول شهرداری در مصاحبه ای عنوان می کند که شیرهای آب پارک به دلیل استفاده بیش از اندازه از بین رفته بود و مجبور شدیم آب آنها را قطع کنیم و این نهایت کاری بود که شهرداری تهران انجام داد. هرچند برخورد انتظامی با افرادی که در پارک آب و آتش دست به هنجارشکنی زدند، کار دشواری نبود، اما انجام ندادن این برخورد، این نکته را به ذهن نزدیک می کند که نکند نیروی انتظامی هم در بحث حجاب و گشت ارشاد شعارگونه  عمل می کند و تنها در نقاطی از شهر حضور دارد و به کلیشه های خود می پردازد؟

 

بی‌اخلاقی‌ها در بوستان آب و آتش .

مدیرعامل اراضی عباس آباد در واکنش به بی‌اخلاقی و اعمال منافی عفت در بوستان آب و آتش گفت که نیروی انتظامی هم نمی‌توانست افراد هنجارشکن را متفرق کند. بهنام اتابکی با بیان اینکه روز گذشته عده‌ای در یک هماهنگی قبلی در پارک آب و آتش حضور یافته و تصمیم گرفته بودند روی یکدیگر آب بپاشند، گفت: افرادی که اقدام به آب ‌بازی کرده بودند، اصولا بدحجاب بودند. البته تعدادی افراد با حجاب نیز در پارک حضور داشتند. وی با بیان اینکه از اتاق کنترل وضعیت را بررسی کرده‌ایم گفت: شیرهای آب پارک به دلیل استفاده بیش از اندازه ازبین رفته بود ومجبور شدیم آب آنها را قطع کنیم.وی گفت: تعداد زیادی کیسه نایلون روی زمین ریخته شده بود که افراد آن را از آب پر کرده و به هوا پرتاب می‌کردند و مهم نبود که روی سر چه کسی فرود می‌آید. وی بیان کرد: از بلندگو اعلام کردیم نایلون‌ها باعث شده است سنسورها از کار بیفتد. به همین دلیل آب را قطع کردیم و ساعت حدود 12 این افراد متفرق شدند. به گفته اتابکی نیروی انتظامی نیز نمی‌توانست آنها را متفرق کند و از حدود ساعت 9 تا 12 این افراد اقدام به آب‌بازی کردند و باقطع آب آنها را متفرق کردیم. گفتنی است روز گذشته عده‌ای از جوانان باحضور در بوستان آب وآتش درقالب آب ‌بازی به اقداماتی دست زدندکه منافی عفت بود. این اقدامات درملأعام باعث جریحه ‌دار شدن احساسات مردمی شدوبسیاری ازرسانه‌ها به این روند اعتراض کردند.

نامه اعتراضی دانشجویان به قالیباف در مورد پارک "آب و آتش"وپارک ".

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد در نامه ای به قالیباف اعتراض خود به وی را این چنین نشان می دهد:«شما که به گفته خودتان از کمبود لوازم تفریحی در تهران بزرگ در رنج هستید و از این کمبود احساس حقارت می کنید؛ آیا در مقابل بی عفتی ها به حجاب و چادر احساس حقارت نمی کنید؟ آیا از این اختلاط که مسببش شما هستید در مقابل وجدانتان احساس شرم نمی کنید که چرا این گونه لکه ننگی بر پیشانی ام القرای جهان اسلام به خاطر بی مبالاتی مهندسی فرهنگی حضرتعالی نقش می بندد؟جناب آقای قالیباف: مگر جنگ ما جز برای استیلای حکومت پا برهنه ها بر اشراف بود مگر نه آنکه انقلاب ما که بنابر فرموده بنیانگذارش انقلاب مستضعفین و پا برهنه ها است، برای ارج نهادن به این قشر همواره تحت ظلم بوده است؟ پس چرا این گونه تکنوکرات وار منابع مالی بیت المال را خرج تفریح های بیهوده و مغایر با شرع و عرف عده ای می کنید که همواره در جمع میلیونی مردم تهران و ایران در اقلیت بوده و هستند.

آقای قالیباف :خون شهدا،آه جانبازان وغیرت مردم شما را برکنار میکند.

درروز گذشته  پس از انتشار تصاویر زشت و زننده و تاسف آور اختلاط دختر و پسر و آب بازی کردن آنها با یکدیگر در پارک آب و آتش تهران  توسط یکی از خبرگزاریهای متعهد و شجاع و به دنبال آن پاسخ گستاخانه ، غیر منطقی و مضحک دو خبرگزاری وابسته به شهرداری تهران برخود واجب دانستم که حدا اقل در حد خودم به وظیفه ی شرعی و واجب کفائی امر به معروف ونهی از منکر که این روزها در بین مسئولین شهرداری تهران کم رنگ شده و یا اصلا  برایشان مهم نیست عمل کنم تا در روز قیامت در محضر خالق یکتا شرمنده نباشم.مردم و رهبر ما به خاطر اجرای ارزشهای اسلامی ازجان ومال و آسایش و آبرو و زندگی و خانواده ی خود گذشتند ، فرزندان خود را در جنگ از دست دادند به این امید که بتوانند جامعه ای اسلامی برپا کنند. اما در عمل بعد از گذشت 32 سال از انقلاب بدون تعارف عرض میکنم در زمینه ی اجرای احکام اسلامی پیشرفت چندانی نکردیم و داریم روبه عقب برمیگردیم از وضعیت دانشگاههایمان گرفته تا جامعه . اززمان شهردار شدن آقای قالیباف شاهد آن هستیم که ملاک اصلی ایشان برای کار کردن کسب رضایت مردم شهر تهران از هر طریقی است  حال این طریق عرف جامعه ی ما مردم ایران هست یا نه ،و یا اینکه مطابق دستورات احکام وشرع  اسلام هست یا نه مهم نیست  مهم این است که مردم تهران راضی شوند، حال هدف از بدست آوردن این رضایتمندی چیست بماند اما خطر وآفت این گونه تفکرات ماکیاویلیستی میشود این چیزهایی که شاهد آن هستیم که جدیدترین نمونه ی بارز آن مسائل رخ داده در پارک آب و آتش و جشنهای شعبانیه است.

منابع: خبرنامه دانشجویان ایران http://iusnews.ir/?pageid=131711

خبر آنلاین  http://www.khabaronline.ir/news-165106.aspx

تعاون هزار و چهار صد و چهار  http://www.taavon1404.com

سایت دانشجویان مستقل  http://mostaghel.ir

مجله اینترنتی Bartarinha.ir


نویسنده : یکی از جنس مردم - ساعت ۱٢:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۱٤
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ ماجرای پارک آب و آتش + عکس و تگ دانشجو


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo
  • کد نمایش افراد آنلاین