فتنه نیوز (( فتنه ها و نیرنگ ها ))

بررسی و درج اخبار فتنه از سال 88 تا کنون. بی چشم بودن برایم بهتر است تا این که بی چشم و رو باشم

توضیحات معاونت آموزش در مورد برکناری ایشان.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی معاون آموزش حوزه های علمیه در گفتگوی اختصاصی بیان کردند که استعفایی از جانب بنده نبوده است و طرح اجرا شده در سطح مدارس ویژگی ها و ضوابطی متفاوت با طرح استاد محوری داشته و مطلب پنهانی نیز نبوده است. و حتی گزارش آماری این اقدام به اطلاع مسئولان محترم رسانده شده بود. البته به دلیل مسامحه در گفتار عده ای از مدیران و یا به دلیل اطلاع رسانی های غیرواقعی و غیردقیق برخی جریان ها تلاش می شود تا از این اقدام به عنوان طرح استاد محوری یاد شود. ضمناً همه افراد آشنا با این طرح از جمله مدیران محترم مدارس بالاتفاق مزایای این اقدام را تایید می کنند. ایشان افزودند از ناحیه معاونت آموزش امری خلاف قوانین و ضوابط محقق نشده و پنهان کاری نیز صورت نگرفته است. لذا دلیل موجهی برای استعفا وجود نداشت. اما مدیریت حوزه به دلیل فشارهای موجود این برکناری را به مصلحت دیده است. همچنین وی افزود با توجه به موقعیت حساس برگزاری امتحانات و برنامه ریزی 5 ماهه برنامه های امتحانی، در حال حاضر امتحانات سراسر کشور بدون مشکل در حال برگزاری می باشد. حجت الاسلام و المسلمین عباسی همچنین گفتند موارد فوق را در نامه ای به صورت کامل به اطلاع اعضای محترم شورای عالی و مدیر محترم حوزه رسانده ام.

منبع:  سایت معاونت آموزش حوزه   http://www.howzeh-qom.com/showdata.aspx?dataid=911260&siteid=1

تجمع اعتراض آمیز اساتید و فضلای حوزه.

در این تجمع که ده ها تن از مدیران، اساتید حوزه ، فضلاء و نمایندگان مجمع طلاب در آن حضور داشتند، شرکت کنندگان ضمن اعتراض به برکناری غیرمسئولانه حجه الاسلام والمسلمین علی عباسی معاون انقلابی و تحول گرای آموزش حوزه های علمیه، خواستار لغو سریع حکم برکناری وی شدند. آیت الله مقتدایی مدیر حوزه های علمیه نیز در گفتگو با تجمع کنندگان ضمن تایید وجود برخی فشارها برای برکناری حجت الاسلام عباسی ایشان را شخصیتی فاضل صاحب فکر و باتقوا دانسته و عنوان کرد: فشار دو تن از بزرگان حوزه و تهدید آنها به تحریم امتحانات پایان سال حوزه، ما را مجبور به نوشیدن جام زهر و برکناری جناب آقای عباسی کرد. تجمع کنندگان در این دیدار ضمن حمایت از مقاومت مدیران حوزه در برابر فشارهای بیرونی بر عزم جدی و پی گیری خود تا لغو این حکم غیرمسئولانه تاکید کردند. لازم به ذکر است حجت الاسلام عباسی از فعال ترین چهره های حوزوی در برابر فتنه اخیر بود و به دلیل خدمات ارزنده ای که در عرصه آموزش حوزه داشتند، در سفر اخیر مقام معظم رهبری به قم مورد تمجید صریح معظم له قرار گرفتند.

منبع: سایت ندای انقلاب   http://nedayeenghelab.com/index.php?option=com_content&view=article&id=10746:1390-03-18-07-17-19&catid=106:1389-08-20-05-18-50&Itemid=803


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo
  • کد نمایش افراد آنلاین