اعلام جدیدترین روش سرقت از کارتهای بانکی

جدید ترین روش سرقت از کارتهای بانکی
سردار هادیانفر در خصوص جدیدترین شگرد کلاهبرداران و سارقان در فضای مجازی گفت: در این خصوص بزهکاران از طریق نصب مدارهای مغناطیسی بر روی دستگاههای پوز اطلاعات کارت مشتریان را در حافظه جانبی مدار ذخیره کرده و سپس با استفاده از دستگاه کارت خوان اطلاعات حساب مالباختگان را دریافت و سپس با استفاده از کارت جعلی ساخته شده اقدام به برداشت وجه و خرید اینترنتی می کنند که در همین زمینه نیز فروشندگان باید دقت لازم را در زمینه­ ی نگهداری مناسب دستگاه­های POS خود داشته باشند.

مهمترین پرونده های کشف شده سال ۹۲
وی در ادامه از دستگیری یک کلاهبردار ۱۲ میلیاردو ۱۵۰ میلیون ریالی از طریق برداشت غیر قانونی وجه از حساب افراد در اصفهان خبر داد و گفت : پرونده سرقت اینترنتی ۵ میلیاردو ۴۰۰ میلیون ریالی نیز توسط پلیس فتا استان آذرباییجان شرقی با دستگیری متهم رمز گشایی شد . ارزش ریالی کلاهبرداری این فرد ۹۰۰ میلیون ریال اعلام شده است ؛ این فرد از سال ۹۰ اقدام به راه اندازی فروشگاه و به روز رسانی تمام اطلاعات آن توسط خطوط ایرانسل مجعول کرده و ز این طریق اقدام به سرقت ۸۲ فقره اطلاعات حساب و در نهایت منجر به تشکیل ۳۵ فقره پرونده دارای شاکی خصوصی شد.

منبع:  سایت الف  http://alef.ir/vdcir3arut1azy2.cbct.html?219720

/ 1 نظر / 12 بازدید
شاغلان،نیازمندیهای ایران

درج آگهی از سراسر ایران شبکه همکاری با شاغلان فروشگاه اینترنتی شاغلان دیدنیها و خواندنیهای روز و هر آنچه دوست دارید در شاغلان،نیازمندیهای ایران www.shaghelan.com