برکنار معاونت آموزش حوزه یا استعفا

توضیحاتمعاونت آموزش در مورد برکناری ایشان.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی معاون آموزشحوزه های علمیه در گفتگوی اختصاصی بیان کردند که استعفایی از جانب بنده نبوده است وطرح اجرا شده در سطح مدارس ویژگی ها و ضوابطی متفاوت با طرح استاد محوری داشته ومطلب پنهانی نیز نبوده است. و حتی گزارش آماری این اقدام به اطلاع مسئولان محترمرسانده شده بود. البته به دلیل مسامحه در گفتار عده ای از مدیران و یا به دلیلاطلاع رسانی های غیرواقعی و غیردقیق برخی جریان ها تلاش می شود تا از این اقدام بهعنوان طرح استاد محوری یاد شود. ضمناً همه افراد آشنا با این طرح از جمله مدیرانمحترم مدارس بالاتفاق مزایای این اقدام را تایید می کنند. ایشان افزودند ازناحیه معاونت آموزش امری خلاف قوانین و ضوابط محقق نشده و پنهان کاری نیز صورتنگرفته است. لذا دلیل موجهی برای استعفا وجود نداشت. اما مدیریت حوزه به دلیلفشارهای موجود این برکناری را به مصلحت دیده است. همچنین وی افزود با توجه بهموقعیت حساس برگزاری امتحانات و برنامه ریزی 5 ماهه برنامه های امتحانی، در حالحاضر امتحانات سراسر کشور بدون مشکل در حال برگزاری می باشد. حجت الاسلام والمسلمین عباسی همچنین گفتند موارد فوق را در نامه ای به صورت کامل به اطلاع اعضایمحترم شورای عالی و مدیر محترم حوزه رسانده ام.

منبع:  سایت معاونت آموزش حوزه   http://www.howzeh-qom.com/showdata.aspx?dataid=911260&siteid=1

تجمعاعتراض آمیز اساتید و فضلای حوزه.

در این تجمع که ده ها تن از مدیران، اساتید حوزه ، فضلاء و نمایندگان مجمع طلاب درآن حضور داشتند، شرکت کنندگان ضمن اعتراض به برکناری غیرمسئولانه حجه الاسلاموالمسلمین علی عباسی معاون انقلابی و تحول گرای آموزش حوزه های علمیه، خواستار لغوسریع حکم برکناری وی شدند. آیت الله مقتدایی مدیر حوزه های علمیه نیز در گفتگو با تجمعکنندگان ضمن تایید وجود برخی فشارها برای برکناری حجت الاسلام عباسی ایشان راشخصیتی فاضل صاحب فکر و باتقوا دانسته و عنوان کرد: فشار دو تن از بزرگان حوزه وتهدید آنها به تحریم امتحانات پایان سال حوزه، ما را مجبور به نوشیدن جام زهر وبرکناری جناب آقای عباسی کرد. تجمع کنندگان در این دیدار ضمن حمایت از مقاومت مدیران حوزه دربرابر فشارهای بیرونی بر عزم جدی و پی گیری خود تا لغو این حکم غیرمسئولانه تاکیدکردند. لازم به ذکر است حجت الاسلام عباسی از فعال ترین چهره های حوزویدر برابر فتنه اخیر بود و به دلیل خدمات ارزنده ای که در عرصه آموزش حوزه داشتند،در سفر اخیر مقام معظم رهبری به قم مورد تمجید صریح معظم له قرار گرفتند.

منبع: سایت ندای انقلاب   http://nedayeenghelab.com/index.php?option=com_content&view=article&id=10746:1390-03-18-07-17-19&catid=106:1389-08-20-05-18-50&Itemid=803

/ 3 نظر / 8 بازدید
سید علیرضا

سلام / با "اهدای چشم برای نجات یک دختر " به روزم / لطفا دعا برای سلامتی حجت الاسلام فروزش فراموش نشود / یا علی

موسوی

چرا برای دعوت از طلاب برای شرکت در تجمع اعتراض آمیز نسبت به عزل دکتر عباسی از سامانه پیامکی حوزه سوء استفاده شد آیا استفاده از بیت المال واموال اداری جهت منافع فردی یا گروهی اشکال شرعی ندارد.بعدش هم مگه قحط الرجال شده بعد از هر آمدنی رفتنی هست . حالا ایشان نباید صحنه را ترک کند حضرت آقا راضی نیستند بلکه باید گوشه ای دیگر از حوزه قبول زحمت کند. لطفا این مطلب را برای دید عموم درسایت بگذارید.باتشکر

آیا این صحت دارند آقایان حامدی ،ذوالقدر،رستمانی،حسن پور طلاب را به تجمع برای اعتراض نسبت به عزل دکتر عباسی تحریک می کنند.