ضرب و شتم زنان چادری با چه هدفی صورت می‌گیرد؟

در پی ماجرای ضرب وشتم یک زن محجبه در منطقه تجریش تهران، شنیده‌ها حاکی است که یکی از دو مهاجم تبعه خارجی بوده است. پیش از این تصور می‌شد این فرد از اقلیت‌های مذهبی است. بر اساس شنیده‌ها یکی از مهاجمینی که روز شنبه دهم اسفندماه «فاطمه علیزاده» بانوی محجبه تهرانی را مورد حمله و ضرب و شتم قرار داده تبعه کشور ارمنستان بوده است. این زن که نقش حمایت کننده مهاجم اصلی را داشته دهم بهمن ماه جاری وارد کشور شده است.

هم اینک ماجرای شکایت این زن محجبه در مرحله تحقیقات است و به نظر می‌رسد با توجه به وجود شهادت شاهدان عینی دادگاه بزودی نتیجه آن را اعلام کند. یک وکیل پایه یک دادگستری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما پیرامون نتایج احتمالی این پرونده اظهار داشت: «ماجرای این درگیری مثل بسیاری از نزاع های خیابانی نهایتا به یکی دو جلسه دادگاه و صدور حکم جریمه نقدی ختم خواهد شد"

پیگیری های خبرنگار صراط برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و میزان محکومیت متهمین موارد مشابه پیشین راه به جایی نبرد چرا که در اتفاقات شبیه به این غالبا با فشارهای بیرونی شاکیان تن به رضایت داده و یا در غیر اینصورت حکم نهایی صادر شده به هیچوجه عامل بازدارنده نبوده است.انتظار می رود دستگاه قضایی اینبار با پیگیری های مجدانه ، با صدور حکمی درخور موجبات جلوگیری از وقایع مشابه و ضرب و شتم بانوان محجبه توسط دیگران را فراهم نماید .

متن کامل خبر را در سایت صراط مطالعه فرمایید.

http://www.seratnews.ir/fa/news/167976

/ 0 نظر / 11 بازدید