لاریجانی با اشاره به اهانت به ساحت رهبر فقید انقلاب:

ایلنا:رئیس مجلس با اشاره به اهانت به ساحت رهبر فقید انقلاب گفت:صحنه موهن پخش شده در تلویزیون مربوط به دانشجویان نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی درسخنان خود درآغاز جلسه علنی امروز مجلس گفت:امروزملت ایران قبل ازفرارسیدن محرم و گریستن بر مظلومیت امام حسین (ع) به خاطر مظلومیت امام حسین (ع) به خاطر مظلومیت امام (ره)عزادار گردید.وی افزود: اهانت ناجوانمردانه به نماد صلابت و بیداری مسلمانان در عصر حاضر نماد استقلال ملت ایران نماد عزتمندی مسلمانان در مقابل استکبار قبل همه امت را جریحه‌دار نمود. لاریجانی تاکید کرد: باز هم مراجع و علمای حوزه‌ها به خصوص حوزه علمیه قم نقش روشنفکرانه خویش را ایفا کردند و روز گذشته مردم و روحانیت در هدف واحد اراده جمعی جامعه را در حمایت از هویت انقلاب اسلامی و در آرمان‌های امام قدس (ره) و رهبر معظم انقلاب نشان دادند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: حرکت ملی دیروز ملت هشدارهایی هم در برداشت اولا گفته می‌شود آن صحنه موهن که در تلویزیون منعکس گردیدمربوط به دانشجویان نمی‌شود.وی ادامه داد: کسی تردید ندارد که قشر فرهیخته دانشگاهی هر ایده‌ای که داشته باشندبه چنین رفتارسخیفی رو نمی آورند.لاریجانی خاطرنشان کرد:سخن دراین است که وقتی فضای سیاسی جامعه را غبار آلود کردند و در مقام‌ها و پیام‌های خود معیارها و حدود قانون اساسی را محترم نشماردید و به راحتی از راهنمایی‌های دلسوزانه رهبر فرزانه انقلاب عبور کردید مجال برای عده‌ای فراهم می‌کنید که ریشه‌ها و هویت‌ها را به مسخره گیرند.

وی تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی نقطه هدف تیراندازی سیاسی دشمن اصل ولایت فقیه بود اساس مبارزه آمریکا و عوامل داخلی آنها نظیر منافقین و بنی صدر ، لیبرال ها و گروههای ضد انقلاب در مایوس کردن مردم ، حرکت به سوی تخریب جایگاه ولایت فقیه بود. وی در ادامه خاظرنشان کرد: در دهه اول انقلاب شخصیت حضرت امام و روحانیت و مرجعیت و در دو دهه بعد این فلش به سوی مقام معظم رهبری نشانه رفت. لاریجانی تاکید کرد: علت این امر نیز روشن بود آن تفکری که به ملت ایران هویت بخشید تا در مقابل دیکتاتوری شاه بایستد و در مبارزه با استکبار نقش پیشتاز در بین ملل اسلامی داشته باشند تا حرکت فراگیر نسبت به صهیونیسم در منطقه و جهان ایجاد کنند تا در دفاع از مستضعفین و ایجاد عدالت قیام کرده تا نمونه‌ای از مردم سالاری دینی را در میان پر از فریب و نیرنگ ارایه کنند امام (ره) بود.

وی یاداور شد: تا امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استواری و فرزانگی چراغ راهنمای ملت در این مسیر هستند. رییس مجلس اضافه کرد: ستیز آنان با قطب انقلاب اسلامی برای فرزندان انقلاب تازگی ندارد اما تعجب در این است که دوستان دیروز انقلاب چرا هوشیار نمی‌شوند. وی ادامه داد: قیام غیرتمندانه ملت در روز گذشته به ویژه در حوزه علمیه قم یادآور حضور آگاهی بخش آنان در ادوار گذشته انقلاب بود که جرقه بیداری ملت شد.کسی تردید ندارد قشر فرهیخته به چنین رفتار سخیفی روی نمی‌آورندلاریجانی تاکید کرد : حضور معنادار ملت در روز گذشته نوعی اتمام حجت در مشاجرات مشمئزکننده ماه‌های اخیر بود البته بارها رهبر معظم انقلاب انزار دادند و دلسوزان انقلاب مشفقانه سخن گفتند و راه نشان دادند. رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی درباره مسایل داخلی ایران تاکید کرد: جایزه نوبل آنقدر ارزشی نداشت که این همه حرف بی حساب نسبت به ایران به زبان جاری کنید، آن هم در میان غوغای لفظی این ماه‌ها که سختی از تغییر سیاست‌ها می‌گفتید و برخی ساده لوحان نیز مردود شده بودند.

رییسقوهمقننه درادامه یادآورشد:در کمترازیکسال با آزمون‌های مختلفیف سیاست‌ها دروغایالاتمتحده عیان شد از یک طرف نامه‌نگاری مقامات آمریکا برای مذاکره،ازطرف دیگردشمن دردهه ساحت ها و دردهه فرصت‌ها. وی افزود: این تغییردر سیاست‌ها نیست بلکه فرصت طلایی درمناسبت‌هاست.رییس مجلس اضافه کرد:سخنان سبک اخیرآقای اوباما درمسایل داخلی ایران ونیزسخنان وزیرخارجه آنان در متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم در قیافه وحشت زده آنان از نفوذ ایران معنا پیدا می‌کند که این غوغا ها برای ملت رشید ایران به هیچ نیارزد. وی تصریح کرد: اما لازم است بدانند که حرکت‌ها موذیانه آنان در بحث هسته‌ای در نهادهای بین المللی کاملا تحت رصد است و نمی‌توانند اغراض خود را در لفاظه مسایل دیگر پنهان کنند و ظاهرا نمی‌خواهند ایران درچهارچوب آژانس به فعالیت هسته‌ای خود ادامه دهد.رییس مجلس گفت: مطمئن باشید دیگرمجال برای نظریات فریب کارانه ازنسخ معاوضه مواد واین امور نخواهد بود وملت ایران دامنه سخنان و پیشنهادات دروغین شما را دریافته و اجازه نمی‌دهد با منافع ملی آنان بازی شود و به موقع با حضور در صحنه باصلابت پاسخ شما را خواهد داد.

/ 0 نظر / 5 بازدید