دانشگاه مشایی.بنی صدر.ذوالنور.انجمن حجتیه

احضار وزیر علوم به مجلس برای دانشگاه‌مشایی

دبیر اول کمیسیون آموزش مجلس گفت: با آنکه محرز شده که مجوز تاسیس دانشگاه منتسب به مشایی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر شده اما وزیر علوم برای بیان توضیحاتی در این مورد به کمیسیون آموزش و تحقیقات احضار شده است. علیرضا سلیمی در گفتگو با مهر گفت: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یکشنبه هفته آینده به همراه برخی مسئولان این وزارتخانه به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی می آیند تا درباره تاسیس دانشگاه جامع بین ‌المللی ایرانیان منتسب مشایی و حساسیتی که روی این دانشگاه و شخص مسئول آن وجود دارد توضیحاتی را به اعضای این کمیسیون ارائه دهند. وی افزود: با آنکه برای کمیسیون آموزش و تحقیقات محرز شده که مجوز تاسیس دانشگاه منتسب به مشایی را شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر کرده است اما کامران دانشجو را به علت حساسیت هایی که روی تاسیس این دانشگاه وجود دارد به مجلس فراخواندیم. نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجوز راه اندازی دانشگاه های تهران را شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجوز راه اندازی دانشگاه های شهرستانها را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می کند.

منبع: رجانیوز  http://www.rajanews.com/detail.asp?id=91690

بنی صدر به محمد خاتمی هشدار داد.

ابوالحسن بنی صدر با تشبیه موسوی و کروبی به خودش، تلویحا به خاتمی هشدار داده است که سخنان نظام را باور نکند. بنی صدر در مصاحبه با یک شبکه ضد انقلاب گفت که مواضع اخیر سید محمد خاتمی "مواضع برحقی" نیست. وی گفته است که "پس آقای خاتمی چون قدرت را نمی‌شناسد، چون موضعی که دارد ایستادن برحقی نیست بلکه ایستادن بر مصلحتی است که به گمان او مصلحت ایجاب می کند که این موضع که ایشان گرفته، گرفته بشود." بنی صدر در ادامه عنوان کرده است که خاتمی درصدد است که "راه برای آقای خامنه‌ای باز شود که بتواند برای آشتی با اصلاح‌طلبها به سمت آنها بیاید و دوباره کشور را تحویل آنها بدهد!" وی در عین حال به منابع داخلی خود که نامی از آن ها نبرده استناد کرده و گفته است "اینطور که به من از داخل گفته اند ... آقای خاتمی به دوستانش گفته که شما عجله نکنید، مواضع نرم داشته باشید تا آقای خامنه‌ای بتواند بطرف شما بیاید." این رئیس جمهور فراری در عین حال با تشبیه موسوی و کروبی به خودش، تلویحا به خاتمی هشدار داده است که سخنان نظام را باور نکند چرا که "نظیر این وضعیت در کودتای خرداد ۱۳۶۰ هم پیش آمد. به عده‌ای در آن موقع همین را گفتند که شما ساکت باشید بعد از اینکه بنی صدر را روانه کردیم کارها را به دست شما می‌دهیم، یکی از آنهایی که آمد همین مطلب را به من گفت، مرحوم مهندس سحابی بود، به او گفتم شما را فریب داده‌اند، وقتی کار مرا ساختند سراغ شما می‌آیند." گفتنی است، محمد خاتمی چندی پیش بدون اشاره به هزینه های زیادی که در نتیجه اغتشاشات پس از انتخابات به مردم و نظام تحمیل شده، آنان را به دو دسته تقسیم کرده و گفته است: اگر ظلمی شده است که شده است همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم و اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم پوشی شود و ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می گذرد و آن وقت همه به آینده بهتر رو خواهیم آورد! برخی محافل ضد انقلاب این پیشنهاد خاتمی را با هدف تلاش وی برای حضور در انتخابات توصیف و به آن اعتراض کردند. در عین حال برخی دیگر به حمایت از خاتمی پرداختند.

ذوالنور: جریان‌انحرافی‌بدتر از انجمن‌حجتیه‌است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران 80 درصد دولت را در مسیر انقلاب دانست و جریان انحرافی را خطرناکتر از انجمن حجتیه و دوران "اصلاحات عنوان کرد. حجت الاسلام مجتبی ذوالنور پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با اشاره به فعالیتها و موفقیتهای دولت در بخشهای مختلف به خصوص اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: امروز 80 درصد دولت در مسیر انقلاب قرار دارد و جریان انحرافی در بدنه دولت نفوذ کرده است تا دولت را از مسیر اصلی خود خارج کند. وی با اشاره به ماجرای برکناری وزیر اطلاعات اظهار داشت: جریان انحرافی قرار بود در این دستگاه مهم کشور نفوذ کند تا بتواند در اتفاقات مهم کشور از جمله انتخابات تأثیرگذار باشد. ذوالنور افزود: اگر چه برخی از مسئولین کشور تحت تاثیر این جریان انحرافی قرار دارند اما با ورود رهبر معظم انقلاب این توطئه آنها در نطفه خفه شد. جریان اصلاحات از رأس جریان انحرافی حمایت کرده است. جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در ادامه عنوان کرد: کسی که در فتنه 88 به دلیل مخالفت با این دولت و نظام دستگیر شد و از او به عنوان مغز متفکر اصلاحات یاد می‌کنند در خصوص شخصی که در رأس جریان انحرافی قرار دارد گفته است اگر او همینگونه پیش رود و کاندیدای ریاست جمهوری شود در این زمینه مشکلی نداریم. وی تصریح کرد: خطر جریان انحرافی از تمامی خطراتی که در طول سی سال بعد از انقلاب اسلامی با آن مواجه بوده‌ایم به مراتب بیشتر و سنگین‌تر است.

وی با بیان اینکه جریان انحرافی از انجمن حجتیه نیز خطرناکتر است افزود: مبانی اعتقادی انجمن حجتیه این بود که در دوران غیبت کبری هر پرچمی که به عنوان حکومت اسلامی برافراشته شود باطل است و باید با ترویج فساد و گناه زمینه را برای ظهور نزدیک کرد. ذوالنور ادامه داد: گرچه انجمن حجته دم از مهدویت می‌زد و مدعی ملاقاتهای دروغین بود اما نتوانست در دولت و کشور نفوذ پیدا کند. جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: جریان انحرافی به دلیل اینکه بر قدرت پنجه انداخته است از این رو خطر آن به مراتب بیشتر از انجمن حجتیه است. وی در ادامه با بیان اینکه جریان اصلاحات دروغین نیز 8 سال قدرت را در دست داشت و از همه جهت به ارزشهای نظام و انقلاب حمله می کرد افزود: جریان انحرافی از جریان اصلاحات نیز بدتر و خطرناکتر است چرا که جریان فاسد اصلاحات در تریبونهای رسمی و مطبوعات زنجیره‌ای خود آشکارا حاکمیت دینی را مورد حمله قرار می‌داد اما جریان انحرافی امروز سعی می‌کند تظاهر به دینداری داشته باشد و در ظاهر با دین درگیر نشود.

منبع: سایت عماریون   http://www.ammariyon.ir

/ 0 نظر / 8 بازدید