شاه کاری دیگر در دولت تدبیر و امید

اعتصاب بازار طلای اصفهان سه روزه شد

بازاریان صنف طلا و جواهر اصفهان برای سومین روز متوالی اعتصاب کردند.به گزارش رویش نیوز، بازار طلای اصفهان برای سومین روز متوالی در اعتصاب به سر می برد. این اعتصاب سراسری که تمام بازار طلای اصفهان را شامل می شود، از صبح سه شنبه آغاز شده است.

افزایش سه درصدی مالیات بر ارزش افزوده - از 5 به 8 درصد-  که به گفته طلافروشان باعث کاهش وجه سرمایه ای بودن طلا و در نتیجه کاهش تمایل مردم برای خرید می شود و همچنین درخواست سازمان امور مالیاتی از طلافروشان مبنی بر پرداخت مالیات بر ارزش افزوده سالهای 90 تا 92 دلایل این اعتصاب می باشند. درخواست برای دریافت این مالیات در حالی صورت می گیرد که بسیاری از طلافروشان به خاطر بازار رقابتی طلا در سال های گذشته 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده را از مشتری دریافت نمی کرده و اقدام به فروش طلا بدون صدور فاکتور فروش میکردند. حال اگر قرار باشد این مالیات اخذ شود، طلا فروشان بدهی سنگینی به سازمان امور مالیاتی پیدا خواهند کرد.

 چند سال گذشته و هنگام تصویب دریافت 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز اعتراض های مشابهی در میان صنوف مختلف بازار اصفهان شکل گرفت. اعتراض هایی که پس از چند روز آرام شد. باید دید این دور از اعتراض صنف طلا و جواهر که به نظر جدی تر از دور قبلی نیز می آید چه سرانجامی پیدا خواهد کرد.
/ 0 نظر / 12 بازدید