آیا رئیس جمهور عزیزمان می داند؟

آب شرب هم به روی سیستانی‌ها بسته شد

 مردم بخش‌هایی از منطقه سیستان با کمبود شدید آب روزه می‌گیرند و بدون کولر دمای ۴۵ درجه‌ای هوا را تحمل می‌کنند. برخی از این مردم از آب شرب هم محروم هستندحال و روز کنونی بخش‌هایی از منطقه سیستان اصلاً خوب نیست. هوای بسیار گرم سیستان و وزش طوفان شن شرایط زندگی را برای مردم منطقه دشوار کرده است. جیره‌بندی آب شرب در شهرستان هیرمند و حدود ۲۰ روستای این شهرستان نیز مشکلات این روزهای مردم را بیشتر کرده است. روزه‌داران این شهرستان برای تهیه آب خوردن با مشکل مواجه هستند و کولرهای آبی آنها نیز بدون وجود آب کارایی ندارند.

چراغ قرمز مصرف برق روشن شد

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ضمن هشدار نسبت به افزایش دمای هوا در هفته آینده، از مردم درخواست کرد: صرفه‌جویی 10 درصدی را جدی بگیرند.هوشنگ فلاحتیان اظهار داشت: هفته گذشته پیک مصرف برق به بیش از 47 هزار و 500 مگاوات رسید که درمقایسه با پیک مصرف سال 92 بیش از 800 مگاوات فراتر رفت.

بخش دولتی سهم عمده ای در پیک مصرف برق در تابستان دارند
 معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق مازندران در گفتگوی زنده تلویزیونی شب گذشته از شبکه طبرستان به لزوم مدیریت مصرف برق و همکاری آحاد مردم و مسئولان در گذر از پیک تابستان سال جاری تاکید کرد .شجاع محمودی عالمی گفت : عمده مصرف برق مشترکان در تابستان سیستمهای برودتی تشکیلمی دهد .

وی افزود : شرکت توزیع برق مازندران وظیفه ارائه خدمات برق به یک میلیون و یکصد و هفتاد هزار  مشترک را دارد که 80 درصد از مشترکان را تعرفه خانگی ، 11 درصد تجاری ، 5 درصد عمومی ، 3 درصد کشاورزی و حدود1 درصد صنعتی تشکیل می دهند .معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق مازندران اظهار داشت : مشترکان خانگی 43 درصد از مصرف برق را به خود اختصاص داده اند .محمودی ادامه داد : حدود 25 درصد از مصرف برق استان به مشترکان صنعتی ، 14 درصد به مشترکان کشاورزی ،  9.16درصد به مشترکان عمومی و 8 درصد به مشترکان تجاری اختصاص دارد .

استیضاح وزیر کشور کلید خورد

علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه در مجلس اظهار کرد: در طرح استیضاح وزیر کشور که تاکنون 16 نفر از نمایندگان آن را امضا کرده‌اند،‌ عدم عمل به وعده‌ها و برنامه‌های وزیر کشور، بکارگیری گسترده بازنشستگان در استانداریها، و فرمانداریها، و عدم توجه به جوانان و نیروهای تحصیلکرده و همچنین انتصاب‌های غیراصولی، توجه کمتر به شایسته سالاری و بکارگیری افراد متعهد و توانمند در مجموعه وزارت کشور از جمله محورهای این استیضاح اعلام شده است.

به گفته ایرانپور، توقف غیرقانونی تقسیمات کشوری، افزایش بدحجابی و افزایش ماهواره‌ها در سطح کشور، افزایش ناامنی در مرزها از جمله گروگانگیری مرزبانان ایران در سیستان و بلوچستان، ورود غیرقانونی اتباع خارجی به داخل کشور و بروز معضلات و نا امنی‌ها و همچنین ناتوانی در مبارزه با مواد مخدر و افزایش توزیع و قاچاق مواد،‌ از دیگر دلایل نمایندگان برای استیضاح وزیر کشور عنوان شده است.

/ 0 نظر / 5 بازدید