جزییات تازه از دستگیری چند مدیر به جرم جاسوسی

چند تن از مدیران دولتی و نهادهای خدماتی در فهرست بازداشت‌شدگان اخیر قرار دارند. یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس از بازداشت یک مدیر دولتی در یک وزارتخانه و چند مدیر نهادهای خدماتی در جریان فروپاشی شبکه خرابکاری وابسته به سیا خبر داد. 

 به گفته این منبع آگاه این فرد مسئول در یکی از وزارت‌خانه‌‌های کشور 25 سال سابقه فعالیت دارد که حذب این شبکه شده بود. این متهم مهم‌ترین انگیزه تلاش برای جمع‌آوری اطلاعات و انتقال آن به شبکه جاسوسی خارج کشور را دریافت اقامت از آمریکا یا یک کشور اروپایی و سپری کردن ایام بازنشستگی خود در خارج کشور عنوان کرده است. این مدیر دولتی همچنین از دیگر‌ انگیزه‌های اقدام خیانت‌کارانه خود را تلاش برای ممانعت از اعزام فرزندش به‌ خدمت سربازی دانسته است. همچنین به گفته این منبع آگاه، یکی از مدیران یک نهاد خدمات‌رسانی نیز بسته بسیار مهمی از ریز فعالیت‌های این نهاد خدماتی و شیوه‌های خرابکاری در این نهاد را آماده ارسال کرده بود که دقایقی قبل از ارسال این بسته مهم به سرپل های اطلاعاتی بازداشت شده است. 
این متهم نیز مهم‌ترین انگیزه خود را دریافت ویزا عنوان کرده است. این منبع آگاه در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود از بازداشت یکی دیگر از مدیران یک نهاد خدماتی خبر داد و گفت که وی اطلاعات جامعی را درباره چگونگی انفجار و خرابکاری آماده ارسال کرده بود اما پیش از هرگونه اقدامی بازداشت شد. 
 این متهم همچنین اطلاعات جامعی را درباره میزان نفوذ دستگاه‌های ایکس ری و چگونگی دریافت این تجهیزات از سوی ایران تهیه کرده بود. بر پایه این گزارش یکی دیگر از مدیران بازداشت شده در حوزه مالی و پولی فعالیت داشته که اطلاعات جامعی را درباره چگونگی دور زدن تحریم‌های ایران و نیز شیوه مبادلات اخیر این کشور را آماده ارسال کرده بود. 
منبع:  رجانیوز    http://www.rajanews.com/detail.asp?id=89903
/ 0 نظر / 5 بازدید