دستگیری ضارب حجت الاسلام فروزش

دستگیری دومین ضارب روحانی مجروح در نهی از منکر.

به گزارش سرویس داخلی سیاست ما به نقل از واحد مرکزی خبر ، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری دومین ضارب روحانی مجروح در ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر خبر داد. به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ سردار سرتیپ حسین ساجدی نیا دستگیری دومین ضارب حجت‌الاسلام فرزاد فروزش، امام جماعت دانشگاه علوم پزشکی تهران را که برای نجات یک دختر جوان از چنگال دو نفر از اراذل و اوباش از جان‌گذشتگی کرده بود، اعلام کرد.

منبع:  سایت سیاست   http://www.siasatema.com/NSite/FullStory/News/?Id=19205

اطلاعیه پلیس درباره خبر تکرار حمله به یک روحانی در تهران .

پیرو درج خبر تکرار حمله به یک روحانی امر به معروف که صبح روز پنجشنبه 19 خرداد ماه سال جاری در برخی از سایت‌های خبری منعکس شد، مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت اطلاعیه‌ای را به شرح زیر منتشر کرد: "این حادثه دهم اردیبهشت ماه سال جاری در خیابان سی متری نیروی هوایی که حوزه کلانتری 128 تهران نو بوده، رخ داد که در آن حادثه جوانی ناشناس پس از اینکه حجت الاسلام سید محمود مصطفوی را از ناحیه چشم سمت چپ مضروب کرد متواری شد. با وصول خبر به کلانتری مربوطه اقدامات اولیه انجام و پرونده در این رابطه تشکیل شد و به دلیل حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان به سرعت در دستور کار پلیس قرار گرفت که در همان تاریخ نیز رسانه های جمعی به این موضوع پرداختند. پس از تشکیل پرونده بلافاصله موضوع به مقام قضایی انعکاس و به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی پایتخت قرار گرفته شد که در نهایت با پیگیری های رییس پلیس پایتخت و تلاش شبانه روزی ماموران فرماندهی انتظامی تهران بزرگ خوشبختانه متهم اصلی پرونده که جوانی 25 ساله بود، دستگیر و از سوی شاکی نیز مورد تایید و شناسایی قرار گرفت."

تقدیر وزیر ارشاد از غیرت روحانی فداکار.

سید محمد حسینی عصر پنج‌شنبه(19 خردادماه) با حضور در بیمارستان رسول اکرم(ص) تهران با حجت الاسلام "فرزاد فروزش " ملاقات و از نزدیک در جریان وضعیت فعلی و روند درمانی وی قرار گرفت. در این دیدار که رییس بیمارستان رسول اکرم(ص) و خانواده روحانی جانباز نیز حضور داشتند، فروزش توضیحاتی از لحظه وقوع حادثه را برای حسینی تشریح کرد. وی گفت : ساعت 10 شب در حال رفتن به منزل بودم که متوجه اذیت و آزار دو نفر از اراذل و اوباش که قصد ربودن خانمی را داشتند شدم. فروزش افزود: من بر حسب وظیفه شرعی و انسانی قصد داشتم مانع از این مزاحمت و جسارت شوم که آن دو نفر به ضرب و شتم پرداخته و بطری شکسته ای را به صورت و چشمم زده و و بلافاصله از محل متواری شدند.

حجت الاسلام "فروزش " تصریح کرد: بنده به وظیفه شرعی‌ام عمل کرده‌ام و آن‌ را برای خود کاربزرگی دانسته و به آن افتخار می‌کنم. وی ضمن تشکر و قدردانی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای عیادت علی‌رغم مشغله کاری فراوان وی، خاطرنشان کرد: من به دنبال مطرح کردن خود نبوده ام بلکه براین باور هستم که هر مسلمان دیگری هم در جایگاه و موقعیت من بود به این وظیفه شرعی و الهی خودش اینگونه عمل می‌کرد. حجت الاسلام "فروزش " در پایان سخنانش خواستار اهتمام ویژه به فرضیه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد و از مسئولان کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بخاطر این احساس همدردی تشکر و قدردانی کرد. در ادامه این دیدار "‌سیدمحمد حسینی " با ابراز تأسف از وقوع این حادثه دلخراش و دردناک ،از دستگاه‌های مسئول خواست ضمن پیگیری، دستگیری و مجازات عاملان این حادثه، به گونه‌ای عمل کنند که اینگونه ارازل ، اوباش شرور در جامعه احساس امنیت نکنند. وی اضافه کرد: در مقابل می بایستی محیط برای سایر افراد و آحاد جامعه، محیطی آرام ، بدون دغدغه باشد که همگان در آن احساس امنیت و آسایش کنند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه ضمن تأکید مجدد برای برخورد و مجازات عاملان این حادثه ، در این شب مبارک (لیله الرغائب) شب استجابت دعاها، آرزوی شفای عاجل برای روحانی فداکار و جانباز از درگاه خداوند کرد.

حجت الاسلام "فرزاد فروزش " امام جماعت دانشگاه علوم پزشکی تهران دوشنبه شب در خیابان شریعتی تهران هنگام نجات یک دختر جوان از دست دو تن از اراذل و اوباش، بشدت از سوی آنان مورد ضرب و شتم قرار گرفت و با ضربات جسم سخت از ناحیه چشم راست خود دچار مصدومیت شد.وی در حال حاضر برای ادامه درمان در بیمارستان رسول اکرم (ص) تهران بستری و تحت مداوا است.

منبع:  سایت فردا   http://www.fardanews.com

/ 0 نظر / 6 بازدید