پیگیری ماجرای مجوز دانشگاه مشایی

رئیس هیأت نظارت و بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: اعطای مجوز راه‌اندازی دانشگاه "جامع بین‌المللی ایرانیان " از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام نشده و این موضوع در هیات نظارت و بررسی شورای عالی پیگیری می‌شود.

حسن غفوری‌فرد رئیس هیأت نظارت و بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: اعطای مجوز راه‌اندازی دانشگاه "جامع بین‌المللی ایرانیان " از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی صحت ندارد و شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوزی برای تاسیس این دانشگاه غیردولتی و غیرانتفاعی صادر نکرده است.وی در پاسخ به این سؤال که آیا شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌تواند به موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی مجوز تاسیس صادر کند یا خیر؟ گفت: پیش از این شورای عالی انقلاب فرهنگی مجوز راه‌اندازی موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی را صادر می‌کرد اما اکنون وزارت علوم و بهداشت این مجوزها را صادر می‌کند.

غفوری‌فرد خاطرنشان کرد: در این زمینه آئین‌نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی تجدیدنظر شد و اختیار اعطای مجوز به موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی به وزارت علوم و بهداشت داده شد و اکنون این وزارتخانه‌ها مستقیماً مجوز صادر می‌کنند.نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا آنجا که اطلاع دارم مجوزی برای راه‌اندازی دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان صادر نشده است، تاکید کرد:‌ مطمئناً این موضوع را در هیأت نظارت و بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، حسنی مدیرکل گسترش آموزش عالی کشور در مصاحبه‌ با یکی از خبرگزاری‌های کشور ضمن تأئید اعطای مجوز به دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان گفت که این مجوز از سوی وزارت علوم صادر شده است.

منبع: سایت تحلیلی عماریون  http://www.ammariyon.ir/fa/pages/?cid=10441

/ 0 نظر / 9 بازدید