توهین عبدالحمید به آیت الله مکارم

توهین بی‌سابقه مولوی عبدالحمید به مرجعیت شیعه!

به گزارش جهان نیوز، مولوی عبدالحمید در گفتگو با سایت خودش - مسجد مکی – اظهاراتی را بیان کرده است که نشان می دهد، وی این روزها فرصت پیدا کرده که حتی به راحتی به مرجعیت شیعه نیز توهین کند.مولوی عبدالحمید در این مصاحبه با گستاخی آیت الله مکارم شیرازی را شخصیتی توصیف کرده که به علت بالا رفتن سن زود باور شده اند! و حتی گفته است که ایشان بدون تحقیق سخن می گویند.مولوی عبدالحمید در پاسخ به یک سوال که علت نگرانی برخی علمای شیعه نسبت به افزایش جمعیت اهل سنت در ایران را چه می داند، اظهار داشت: در رابطه با آیت‌الله مکارم شیرازی باید عرض کنم که ایشان کتاب‌های متعددی دارند و ‌بنده با مطالعه بعضی از کتاب‌های ایشان، در هیچ‌کدام از آنها مسایل اختلافی را ندیدم و توهینی به اهل‌سنت صورت نگرفته است و خود ایشان اظهار داشته است که در هیچ یک از کتب ایشان مطلبی علیه اهل‌سنت وجود ندارد. اما برخی اظهارات ایشان در شرایط کنونی برای ما نگران کننده است. زیرا سن ایشان بالا رفته و گزارش‌هایی را که به ایشان می‌دهند زودتر باور می‌کنند و بدون تحقیق آنها را مطرح می‌کنند و گزارش‌هایی که ما در ملاقات با ایشان نیز شنیدیم برای ما نگران کننده و تعجب آور بود. این قبیل سخنان برای وحدت و همچنین برای شخصیت خود ایشان ضرر دارد. در شبکه ولایت که زیر نظر ایشان و به نام ایشان اداره می‌شود،‌ فعالیت این شبکه در جهت تخریب اهل‌سنت است و نه تقریب اسلامی. گرچه گردانندگان شبکه مدعی هستند که توهین نمی‌کنند، اما ناظران بی‌طرف معتقدند که در این شبکه مسایلی بدتر از توهین مطرح می‌شود.

مولوی عبدالحمید همچنین در سخنانی قابل تامل گفته، اظهارات و نگرانی های مطرح شده از طرف برخی علمای شیعه در دولت اعتدال جایگاهی ندارد!مولوی عبدالحمید در این مصاحبه گستاخی را به اوج رسانده و گفته است که اظهار نگرانی های انجام شده از طرف علمای شیعه مانند آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله علم الهدی، سبب تحریک افراطیون شیعه و قتل های زنجیره ای اهل سنت است!

تعطیلی درس حوزه علمیه زاهدان در اعتراض به توهین به مرجعیت

اساتید و طلاب حوزه علمیه امام صادق(ع) زاهدان در اعتراض به توهین به حضرت آیت الله مکارم شیرازی توسط مولوی عبدالحمید، کلاس های درس خود را تعطیل کردند.

به گزارش جهان نیوز، نکته قابل توجه این بود که سخنرانی های مطرح شده در این تجمع به تبیین جایگاه و تاثیرگذاری مرجعیت در طول چند صد سال اخیر و مخصوصا دوران معاصر در جهان اسلام اختصاص پیدا کرد.این اقدام معقول و علمی معنادار واکنشی اعتراض آمیز به توهین صورت گرفته به مرجعیت و در عین حال پاسخی ظریف و درس آموز به بداخلاقی مولوی عبدالحمید بود.همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز امروز پیگیر این توهین بی سابقه بوده اند که در این بین برخی نمایندگان اهل سنت در مجلس نسبت به این اقدام مولوی عبدالحمید اظهار تاسف کرده اند.گفتنی است، در چند ماه اخیر نزدیکی مولوی عبدالحمید به دولت و حمایت برخی مدیران دولتی از وی سبب شده که فضای گسترده ای را برای اجرایی کردن برنامه های مدنظر خود پیدا کند.
مدیر وبلاگ: به نظر شما علت این گستاخی ها آن هم بعد از 36 سال چه می باشد. البته در دولت اصلاحات نیز توهین هایی انجام گرفت ولی نه تا این حد که به مرجعیت شیعه توهین مستقیم شود.آن هم در دولت اعتدال؟
پیشنهاد می دهم روی عناوین زیر کلیک کنید.
/ 7 نظر / 26 بازدید
nazi

هرچیزی رو که بیشتر از همه میخوای 3بار تکرارکن ،بعد نوشته زیر و بخون : بسم الله الرحمن الرحیم لاحول ولاقوة الا بالله العلی العظیم آمین این پیام رو به 9 نفر بفرست ، آرزوت برآورده میشه ، باور نمیکردم ولی واقعا برآورده میشه! ././ پاک کنی یا نفرستی ممکنه آرزوت برآورده نشه. الان ساعت و نگاه کن ، دقیقا 9 دقیقه بعد یه اتفاقی میافته که خوشحالت میکنه... نمیدونم درسته یا نه منم کنجکاو شدم امتحانش کنم

سید

به بچه که رو بدهی همین میشه دیگه . خوبه دختر ریس جمهور باهاش ملاقات کرد انقدر پرو شد اگه انجلیا جولیا باهاش ملاقات می کرد چه می کرد.

کریم

جناب مولوی اخطار می کنیم به شما از این معصیت عظمی. و شما را به توبه دعوت می کنیم.

قزوینی

توبه نصوح کن عبدال... والا کاری که ابولولو با ولی تعمتت عمر کرد باتو میکنیم.

مهسا

توبه نصوح کن .

اهل سنت

نمی دانم چرا جناب مولوی همچین حرفی را گفته ولی آنقدر می دانیم که این خود نوعی بهم زدن وحدت است. ضمن این که مولوی خود هم سن و سالی داره. در هر صورت از تشیع عذر می خواهیم.

میثم

قزوینی عزیز اینا که از این تهدید ها نمی ترسن . تازه استقبال هم می کنن. اونا این کارارو دوست دارن. مگه نخوندی توی کتاب خودشون هست که سیدنا .... ابنه. تازه کسی که عمش و خالش و مادرش یکی باشه خب شاگرداش و طرفداراش می خواستی چی باشن. بیا یه تهدید کن بترسن. مثلا بگو ازدواج با خواهر و عمه و خاله حرامه. اخ انقدر می ترسن از این تهدید. میگی نه؟ برو به صحیح مسلم و بخاری یه سر بزن قسمت نسب شناسی ...