دلایل امتناع آیت‌الله مکارم از ملاقات با وزیر علوم

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از شیطنت برخی رسانه ها، دلایل امتناع خود از ملاقات با وزیر علوم را تشریح کرد و گفت: به دلیل عزل و نصب های زیاد ایشان که نه به مصلحت نظام و نه به مصلحت دانشگاه و دانشجویان عزیز است ملاقات با وزیر علوم را نپذیرفتم.

 به گزارش رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازى از مراجع تقلید صبح امروز در ابتداى درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم به شیطنت برخی رسانه ها درباره ملاقات با وزیر علوم واکنش نشان داد.این مرجع تقلید با اشاره به سفر وزیر علوم به قم تصریح کرد: وزیر علوم روز پنج‌شنبه به قم آمد، بعضى از آقایان مصلحت دیدند با ایشان ملاقات کردند ولى در بعضى از جرائد معروف نوشته شده بود که بنده نیز با ایشان ملاقات کرده‌ام که من آن را جداً تکذیب مى‌کنم.
 
عزل و نصب هایی که وزیر علوم انجام داده نه به مصلحت دانشگاه و دانشجو و نه به مصلحت نظام است
حضرت آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: افرادى واسطه شدند تا این ملاقات صورت گیرد، اما گفتم من آمادگى ملاقات با ایشان را ندارم. گفتند: چرا؟ گفتم: عزل و نصب‌هاى زیادى توسط ایشان در دانشگاه‌ها صورت گرفته که نه به مصلحت دانشگاه و دانشجویان عزیز ما بوده و نه به مصلحت نظام جمهورى اسلامى.این مرجع تقلید افزود: بسیارى از نمایندگان محترم مجلس اعتراض کرده‌اند و اخیراً شوراى محترم انقلاب فرهنگى نیز به این عزل و نصب‌هاى بى‌رابطه اعتراض کرده‌اند.حضرت آیت الله مکارم شیرازی یادآورشد: من دیدم ملاقات با ایشان تأیید آن عزل و نصب‌هاست و در پیشگاه خداوند متعال مسئولم و لذا ملاقات را نپذیرفتم.از کارهای خوب دولت حمایت و تقدیر و نسبت به خطاها تذکر می دهیم
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم بیان کرد: البته دولت محترم کارهاى خوبى انجام مى‌دهد که ما از آن تقدیر مى‌کنیم و احیاناً بعضى از خطاها صادر مى‌شود که بر ما شرعاً لازم است تذکر دهیم. گفتنی است، خبرگزاری رسا روز پنج شنبه و همزمان با سفر وزیر علوم به شهر مقدس قم در خبری از امتناع سه مرجع تقلید از ملاقات با فرجی دانا به خاطره پاره ای از اقدامات و فعالیت های وی و کنار گذاشتن نیروهای انقلابی و ارزشی خبر داد.در پی انتشار این خبر و بازتاب گسترده آن در فضای مجازی، سایت های حامی دولت سعی کردند در شیطنتی خبری، شرکت وزیر علوم در مراسم ختم و بزرگداشت آیت الله موسوی کرمانی که حضرت آیت الله مکارم نیز در آن حضور داشت را به مثابه دیدار وی با این مرجع بزرگوار تقلید عنوان کنند.
/ 1 نظر / 12 بازدید
کودک

احسنتم