ضیافت همسر روحانی در کاخ سعد‌آباد

در سالی که با نام فرهنگ مزین شده است و تاکیدات موکد رهبری بر مدیریت جهادی ، شاهد رقاصی و ... آن هم در سطح کلان کشور . بسی جای تاسف !!!

---------------------------------------------------------------

تالار حافظیه کاخ سعدآباد شب گذشته محل برپایی جشن همسر رئیس جمهور برای همسران وزرا، سفرا و زنان دولت بود، مهمانی زنانه همراه با رقص و شوی لباس.جشن همسر رئیس جمهور دولت یازدهم برای بزرگداشت مقام زن شب گذشته در تالار حافظیه کاخ سعدآباد برگزار شد، مراسمی که خبر برپایی آن را پیش از این مولاوردی، معاون امور زنان رئیس جمهور وعده داده بود.

 جشنی زنانه و اشرافی در فضای کاخ سعدآباد که فاصله طبقاتی زنان دولتمردان و مسئولان زن دولتی را به رخ عموم زنان جامعه می‌کشید. تمام زنانی که به این ضیافت دعوت شده بودند از پیش تعیین شده بودند و هیچ امکانی برای ورود افراد عادی نبود.با ورود هر میهمان، تشریفات او را تا محل تحویل لوازم شخصی، لباس‌ها، تلفن همراه و دوربین عکاسی همراهی می‌کرد و جای هر فردی از پیش مشخص شده بود.این جشن بزرگداشت مقام زن که با بی حجاب شدن میهمانان آن بیشتر شبیه یک دور همی زنانه شده بود از بخش‌های مختلفی غیر از دولت نیز میهمانانی داشت، فعالان امور زنان، بازیگر، کارگردان و نویسنده زن.
 
رقص لزگی 6 دختر، کنسرت موسیقی زنان و برگزاری شوی لباس زنان بخشی از ویژه برنامه‌های این ضیافت بود.
 
اما برپایی مراسمی به بهانه ولادت بانوی مکرمه اسلام حضرت فاطمه (س) حرمت‌ها و اقتضائاتی دارد که می‌توان آن را در فضایی بی تکلف و خارج از محیط اشرافی یک کاخ آن را برگزار کرد.از سوی دیگر اگر قرار است جشنی برای ولادت حضرت زهرا (س) از سوی دولتمردان با حضور خدمتگزاران عرصه زنان برگزار شود بهتر است که در محیطی که عموم زنان جامعه امکان حضور در آن را داشته باشند برپا شود تا شادی برای روز زن ، انحصاری نشود.
منابع: رجانیوز  کد خبر:187394   -   افکار نیوز  کد مطلب: 327132
مشرق نیوز   کد خبر: ۳۰۲۴۹۰    -   
.
این تناقض چه معنایی دارد؟
جشن "غربی" همسر روحانی و تاکید رییس‌جمهور بر عدم الگوگیری بانوان از غرب
حسن روحانی امروز در حالی از اینکه "ما نیازی نداریم که برای راه آینده بانوان خود از غرب الگو بگیریم" سخن به میان آورد که اندکی بعد منابع خبری گزارش دادند همسر او دیشب در ضیافتی با قالب و شکل و شمایل غربی حضور یافته است.به گزارش گروه سیاسی صراط، جشن مذکور در تالار حافظیه کاخ سعدآباد با حضور زنان دولتمردان و مسئولان زن دولتی و تعدادی از فعالان امور زنان، بازیگران، کارگردانان و نویسندگان زن برگزار شده است.بر اساس گزارش منابع خبری، امکان حضور زنان عادی در این مراسم وجود نداشت و با ورود هر میهمان، تشریفات او را تا محل تحویل لوازم شخصی، لباس‌ها، تلفن همراه و دوربین عکاسی همراهی می‌کرد و جای هر فردی از پیش مشخص شده بود.

تشریفات در نظر گرفته شده برای حضور مهمانان در این مراسم به گونه‌ای بود که شباهت فراوانی به جشن های شاهانه پیش از انقلاب مانند جشن دو هزار و پانصد ساله و نیز بسیاری از جشن هایی که در همان محل – کاخ سعدآباد – برگزار شده بود، داشت.به علاوه بی حجاب شدن میهمانان مراسم به همراه رقص لزگی 6 دختر، کنسرت موسیقی زنان و برگزاری شوی لباس زنان شکل و شمایل غربی مراسم را تکمیل کرد. این در حالی است که روحانی امروز تاکید کرده که "ما نیازی نداریم که برای راه آینده بانوان خود از غرب الگو بگیریم" و با تکیه چندباره بر حقوقدان بودن خود گفته است که من به وصف یک حقوقدان و رئیس دستگاه اجرایی اعتراف می‌کنم که هنوز کاستی‌های فراوانی درباره حقوق زنان و مسائل جنسیتی در کشور وجود دارد.گفتنی است شعارهای زن مدارانه روحانی بخش مهمی از تبلیغات انتخاباتی اش را شامل می شد به گونه ای که بسیاری از میتینگ های انتخاباتی او با حضور دخترانی با حجاب های نامتعارف همراه بود.
روحانی در صحبت های امروز خود با اشاره به وعده دولت در زمینه ایجاد فرصت‌های بیشتر برای زنان و دختران در جهت حضور در اجتماع گفته است: دولت به این عهد خود با زنان و دختران وفادار است البته در بسیاری از زمینه‌ها دست یاری خود را به سوی ملت، بانوان و ارگان‌های دیگر نظام دراز می‌کنم.معلوم نیست منظور روحانی از عدم الگوگیری از غرب در خصوص زنان چیست که جشنی دولتی با الگوی کاملا غربی در آن جای نگرفته است.
منبع: صراط نیوز   کد خبر: ۱۷۴۳۵۱
/ 0 نظر / 13 بازدید