حذف‌ نمره‌ مردودی‌ از معدل‌ دانشجویان

خبرگزاری مهر: دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم درباره آخرین تغییرات اعمال شده در آیین‌نامه آموزشی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری گفت: بیش از ۷۰ درصد آیین‌نامه های آموزشی مقاطع تحصیلی دانشگاهی بازنگری شده است و امیدوارم ظرف یکماه آینده آیین نامه های مذکور اصلاح و ابلاغ شود. وی در خصوص مهمترین موارد آموزشی که در بازنگری های صورت گرفته اصلاح و تغییر یافته است، گفت: هنوز بازنگری آیین نامه آموزشی به اتمام نرسیده است و برهمین اساس اطلاعاتی که ارایه می شود هنوز نهایی نشده و بیشتر در حد پیشنهاد است. 

 مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم افزود: درحال حاضر اساتید دانشگاه‌ها و معاونان آموزش در جلسات کارشناسی حاضر شده و اشکالاتی که برای آنها در اجرا به وجود می آید را مطرح کرده و پیشنهاد اصلاح می دهند. وی افزود: ولی یکی از موارد مهمی که مطرح شده، نمره ای است که دانشجو زیرحد نصاب کسب کرده و مشروط می شود، در آیین نامه فعلی و در گذشته این گونه عمل می شد که نمره مردودی در کارنامه درج شده و در معدل دانشجو حساب می شد و این مساله منجر به کاهش معدل و افت دانشجو می شد. نوه ابراهیم افزود: اکنون برخی از دانشجویان، معاونان آموزشی پیشنهاد داده اند که نمره مردودی را به عنوان سابقه آموزشی دانشجو لحاظ شود ولی در معدل حساب نشود چون نهایتا دانشجو باید نمره قبولی از آن درس را کسب کرده و فارغ التحصیل شود، آیین نامه نیز این اجازه را به دانشجو می دهد که چند بار درس را انتخاب کرده و بعد از اینکه نمره لازم کسب کرد فارغ التحصیل شود . 
 
وی یادآورشد: در نهایت بحث این است که نمره ردی در معدل حساب نشود و حتی برخی پیشنهاد داده اند که این نمره از کارنامه هم حذف شود چرا که این مساله تضاد ایجاد می کند و ممکن است باعث کاهش انگیره ها و افت تحصیلی شود.
/ 1 نظر / 39 بازدید
هوای وصل بروجرد

عالم تمام عرصه جولان زینب است صد جبرئیل گوش به فرمان زینب است هرچه بلا به راه خدا میرسد نکوست نص صریح آیه قرآن زینب است از بس دعای زینب کبری گره گشاست حتی حسین دست به دامان زینب است آن ما رایت گفتن در اوج غصه ها یک گوشه از حقیقت ایمان زینب است طوفان گریه هاست کمی دیدن حسین تنها دلیل چهره خندان زینب است یک لحظه پا ز راه خدا پس نمی کشد هر کس که عالمانه مسلمان زینب است . . . ولادت حضرت زینب سلام الله علیها مبارک باد[لبخند][گل] ممنون میشم به وبلاگ منم تشریف بیارین