سید مرتضی خاتمی: بهتر از حضرت آیت الله خامنه‌ای در رهبری نداریم

استاد سید مرتضی خاتمی گفت: بنده 60 سال است که غرق در طلبگی، حوزه، فقه، اجتهاد و مرجعیت هستم و به حضرت عباس شهادت می‌دهم که پس از حضرت امام خمینی (ره) بهتر از حضرت آیت الله خامنه‌ای برای رهبری نداریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، استاد سید مرتضی خاتمی در جمع عزاداران هیات محبان الزهرا (س) در خصوص آشوب های کف خیابان افزود: قضایا در مشکلات اجتماعی و حوادث اخیر که دشمنان برای ایران درست کرده‌اند، بسیار واضح است. کسانی که در خیابان شرارت می‌کنند از بی‌بی‌سی و سایر دشمنان خط می‌گیرند. این کاملا واضح است.
وی یادآور شد: دشمنان ما به قدری احمق هستند که رهبری آنها دست دشمن و یهودی‌ها افتاده است. آیا این موضوع پوشیده‌ای است؟
این فقیه اهل بیت تاکید کرد: با این وضیعت آیا حرف پوشیده‌ای مانده که ما ندانیم. آیا با این فهم و درک‌ها کفایت نمی‌کند که چه دارد می‌گذرد؟
استاد خاتمی اظهار داشت: حالا آمده‌اند به حضرت آیت الله خامنه‌ای چه می‌کنند؟! شما این اهانت‌ها را تعجب‌برانگیز ندانید. در دنیای آن زمان به شخص امام حسین هم پیله می‌کردند و می‌گفتند او گمراه است! و بعد همان ها او را شهید کردند. البته امثال حبیب بن مظاهرها در کنار امام حسین (ع) بودند و از ایشان حمایت می‌کردند. حمایتی که تمام عیار و به نرخ کشته شدن بود.
وی یادآور شد: حبیب بن مظاهر و امثال او که با تمام وجود از امام حسین (ع) حمایت کردند، اهل قرآن بودند. کسانی که نیامدند کاری با قرآن نداشتند.
وی تاکید کرد: این دشمن است که برای خودش صغرا و کبرا درست می‌کند. آیا از عظمت امام حسین (ع)‌مطلب پوشیده‌ای وجود دارد یا از عظمت رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای مطلب پوشیده‌ای وجود دارد. به حضرت عباس بعد از مرحوم حضرت امام خمینی، بهتر از ایشان در رهبری داریم؟
استاد سید مرتضی خاتمی تاکید کرد: امام خمینی (ره)‌ شخصیت با عظمت و جاودانه تاریخ است. بسیاری از شخصیت‌ها به دنیا می‌آیند و از دنیا می‌روند و در تاریخ جاودانه باقی می‌مانند. حتی دشمنان هم به تعریف چنین شخصیت‌هایی می‌ پردازند درباره امام علی (ع) دشمنان هم به تعریف و تمجید می‌نشینند. جرج زیدان مسیحی برای آن امام چندین جلد کتاب می‌نویسند. دشمنان درباره امام حسین هم به تعریف نشسته‌اند. مرحوم امام خمینی (ره) هم از این دسته شخصیت‌ها بودند.
وی افزود: 1400 سال است که در تاریخ و دنیا و بشریت نظام شاهی در ایران حاکم بود. حضرت امام خمینی (ره) شاه را از ایران بیرون کرد و به نظام شاهنشاهی در ایران پایان داد.
استاد سید مرتضی خاتمی اظهار داشت: بعد از حضرت امام خمینی (ره) آیت الله خامنه‌ای بهترین شاگرد ایشان در رهبری است. حضرت عباسی و انصافا آیا ایشان نقصی دارند؟ آیا واقعا در ایران بهتر از حضرت آیت الله خامنه‌ای برای رهبری کسی را داریم؟
وی اظهار داشت: من متولد سال 1322 هجری شمسی هستم. 66 سال سن دارم و 60 سال است که طلبه هستم. برخی از جلساتی که هم اکنون دارم نزدیک به 30 تا 46 سال است که برگزار می‌شود. غرق در آخوند، حوزه، طلبه، مرجعیت، فقه و اجتهاد هستم. 30 سال است که رساله می‌نویسم. آیا حضرت عباسی بهتر از ایشان برای رهبری داریم؟
وی با اشاره به برخی اهانت‌ها اظهار داشت: آیا همردیف حضرت آیت الله خامنه‌ای در علم، کمال و اجتهاد کسی را داریم؟ ایشان در دوره رهبری‌شان کشور را با این همه مشکلات عظیم که دشمن ایجاد کرده، اداره کرده‌اند.
وی افزود: جملاتی که درباره ایشان گفته شده از روی بی‌انصافی است. همین بی‌انصافی‌ها را با امام حسین (ع) هم داشتند. البته خداوند حامی است، حفظ کرده و می‌کند. دشمان ان شاء الله نابود خواهند شد. دشمنان با این اقدامات گور خود را می‌کنند که قبلا هم کنده‌اند.
وی گفت: در حوادث اخیر مطلب پوشیده‌ای هست که کسی نداند؟ چه کسی می‌خواهد بیاید که واقعا و انصافا بهتر از ایشان (حضرت آیت الله خامنه‌ای) باشد؟ چرا دشمن طمع می‌کند. بنی‌امیه هم طمع کردند. دیدید که با حسین بن علی آنجور برخورد کردند. ولی آنها که اهل قرآن بودند به حمایت او برخاستند.
این فقیه اهلبیت تاکید کرد:قرآن کتاب خدا را رها نکنیم. کتاب خدا را رها کنیم، گمراهی‌ها زیاد می‌شود. پیامبر اسلام (ص) در این کتاب خبرها را داده است.
وی اظهار داشت: انگلستان از حدود 70 سال قبل گفته است تا قرآن در میان مسلمانان است ما نمی‌توانیم بر‌ آنها پیروز شویم. من این را بارها و مکرر از منابر شنیده‌ام و در جایی هم خوانده‌ام. انگلستان از 70 سال قبل برای مسلمانان و شیعیان نقشه می‌کشیدند که چگونه قرآن را استماع کنیم و چه کنیم. رئیس انگلیسی‌ها در جلسه‌ای کتاب قرآن را برده و گفته بود تا این کتاب در میان مسلمانان است، ما نمی‌توانیم پیروز شویم. انگلیسی‌ها در جلسات خصوصی و داخلی خود این حرف را زده‌اند و در آنجا نمی‌خواستند خود را گول بزنند.
استاد خاتمی گفت: هر کس قرآن را بخواند، این کتاب او را هدایت و درست می‌کند. انگلیسی‌ها گفته بودند «قرآن را که نمی‌توانیم از خانه‌ها جمع کنیم، درگیری درست می‌شود، حواس مسلمانان به قرآن بیشتر جلب می‌شود. ولی می‌توانیم مردم را از این کتاب دور کنیم.»

/ 3 نظر / 6 بازدید
داود مقدم

با عرض سلام وخسته نباشید امیدوارم همیشه سربلند و موفق باشید و در راهتان استوار و پایدار. [گل]