وزیر علوم.امام جمعه مشهد.محمدرضا شاه.بقائی

وزیر علوم: فاصله گرفتن از نظر ولی امر "انحراف " است.

کامران دانشجو وزیر علوم در نشست نمایندگان وزیر علوم در هیأت‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌ها با بیان اینکه هیأت نظارت بر کل فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی اجتماعی دانشگاه نظارت دارد،‌ گفت: نمایندگان وزیر علوم در هیأت‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی باید تحویل مناسبی از مجموعه فعالیت‌های در دانشگاه داشته باشند و ‌قبل از بروز مشکل جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه دانشجو در حال تمرین سیاسی است، گفت: باید اجازه داد‌ دانشجو تمرین سیاسی کند، البته گاهی اشتباهاتی هم صورت می‌پذیرد که اگر این اشتباهات به خط تبدیل نشود، مشکلی ندارد. وزیر علوم گفت: فعالیت سیاسی در دانشگاه‌ها کف و سوت‌ زدن نیست، این کار را افرادی انجام می‌دهند ‌که حرفی برای گفتن و منطقی ندارند و به عبارتی می‌خواهند ناهنجاری را هنجار جلوه دهند. منطق این است که بدون کف و سوت زدن حرف‌ها را بشنوند. وی با تاکید بر اینکه از ولی امر جلوتر حرکت کردن حتما خطاست، گفت: جوانان در زمانی که کشور دچار مشکل شود، از همه بیشتر ایثار می‌کنند و در صورتی که دشمن بخواهد طمع کند، جوانان مقابله می‌کنند. وی با تاکید بر اینکه در تمام افت و خیزهای درونی و بیرونی نباید از امام جلوتر حرکت کنیم، گفت: جلوتر حرکت کردن از امام مسیر انحرافی است. منحرف با این و آن بودن نیست، انحراف یعنی از آنچه ولی امر می‌گوید، فاصله بگیرید.

منبع:   خبرگزاری فارس    http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9002290027

هشدار امام‌جمعه مشهد در مورد رواج بدحجابی.

امام جمعه مشهد گفت: مسوولین و دستگاه‌هایی که مسوول امنیت اخلاقی و پیشگیری از جرم  هستند،‌ در مقابل بیحجابی بیتفاوت هستند.

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته‌، در محل رواق امام خمینی حرم امام رضا(ع)، با انتقاد از بی‌تفاوتی مسوولان و دستگاه‌های متولی امنیت اخلاقی در مقابله با بی‌حجابی افزود: بی‌حجابی در کشور روز افزون شده است و دارد مرزها را می‌شکند. بی‌حجابی دارد جامعه دینی و ولایی ما را به جامعه‌ای لاابالی و بی بند و بار مبدل می‌کند. مردم! بجوشید و بشورید و جلوی بی‌حجابی را بگیرید.

وی با اخطار  دادن به مسوولان، عنوان کرد: با نشستن و همایش و حرف زدن و شورا گرفتن چیزی درست نمی‌شود؛ باید در عرصه اجرا، با اقتدار نظام به میدان بیایید و جلو این قضیه را بگیرید و تا وقتی که نگرفته‌اید، یک روز و یک ساعتش هم دیر است و کار به جاهایی می‌رسد که قابل جبران نیست. اگر شما جلوگیری نکنید، مردم خدا جو و متدین ایران به میدان می‌آیند و وای به آن روز زیرا آن وقت عوارضی به بار خواهد آمد که اصلا نمی‌توانید جبرانشان کنید.

وی افزود: در این کشور چند وقت پیش دو جوان به خاطر بی‌حجابی یا بد حجابی یک دختر بی‌بند و بار لاابالی کشته شدند؛ یک جوان با کارد تکه تکه شد و دیگری به جرم آدم کشی به دار آویخته شد؛ دو خانواده عزادار و داغدار شدند اما آن دختر بی بند و باری که منشاء جنایت بود، در مملکت با میلیون‌ها مثل خودش، آزادنه می‌چرخد و کسی جلوی آن‌ها را نمی‌گیرد.

منبع :  رجانیوز    http://rajanews.com/detail.asp?id=89693

استمداد محمدرضا شاه از اجنّه در دو سال آخر سلطنت!

مادر فرح پهلوی فریده دیبا در کتاب خاطرات خود می‌نویسد: شب‌ها به طور مرتب جلسات جن‌گیری و احضار ارواح در نیاوران برگزار می‌شد و محمدرضا با استفاده از چند حاضرکننده‌ی ارواح و مدیوم‌های نیرومند، تلاش می‌کرد روح پدرش را احضار و از او کسب راهنمایی کند. شب‌ها به طور مرتب جلسات جن‌گیری و احضار ارواح در نیاوران برگزار می‌شد و محمدرضا با استفاده از چند حاضرکننده‌ی ارواح و مدیوم‌های نیرومند، تلاش می‌کرد روح پدرش را احضار و از او کسب راهنمایی کند.

یکی ازاین احضارکنندگان ارواح که تبحر زیادی دراین کار داشت،استوار بازنشسته‌ی ارتش شاه و دیگری یک نویسنده‌ی کهنسال روزنامه‌ی اطلاعات بود که دومی به علت پیری، قادر به احضار روح نبود و فقط در جلسات شرکت می‌کرد تا صحت عمل احضارکننده‌ی اولی را به عینه معاینه نماید. فرح که یک بار در این جلسات شرکت کرده بود، می‌گفت: محمدرضا توانست با ارواح چند تن از نخست‌وزیران سابق هم ارتباط بگیرد!

منبع: برگرفته از سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی   http://irdc.ir/fa/content/12734/default.aspx

بقائی حکم انفصال 4ساله خود را تأیید کرد.

حمید بقائی معاون اجرائی رئیس جمهور حکم دیوان عدالت اداری را درباره خود مبنی بر 4 سال انفصال از خدمات دولتی تأیید کرد. حمید بقایی در نشست خبری امروز در پاسخ به این سؤال خبرنگار ما مبنی بر اینکه: "شنیده شده است دیوان عدالت اداری شما را به مدت 4 سال از خدمات دولتی محروم کرده است، آیا تأیید می‌کنید؟ "، گفت: درست است. براساس اخبار منتشره، حمید بقائی به‌دنبال تخلفات عدیده در دوره‌ای که ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را به‌عهده داشت، در دیوان عدالت اداری محکوم شده است. اما پس از صدور رأی دیوان درباره تخلفات بقائی و صدور حکم قطعی، وی از اجرای آن استنکاف می‌ورزد و همین موضوع باعث می‌شود وی به 4 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شود. وی تا این لحظه حاضر نشده است که این حکم را اجرا کند و به‌دنبال برگرداندن آن در دیوان عدالت اداری است.

مطابق ماده 37 از قانون دیوان عدالت اداری مصوب سال 58، در صورتی که محکوم‌علیه از اجرای رأی استنکاف نماید با رأی شعبه صادرکننده حکم، به انفصال موقت از خدمات دولتی تا پنج سال و جبران خسارت وارده محکوم می‌شود. گفتنی است در جریان برگزاری نشست خبری بقائی در دبیرخانه شورای مناطق آزاد ، اسفندیار رحیم مشائی به صورت سرزده وارد ساختمان دبیرخانه و اتاق بقائی شد و وی نیز پس از پایان این نشست به وی پیوست تا شایعه‌‌ای درباره رایزنی‌های مشایی و بقایی پیرامون حکم صادره از سوی دیوان عدالت اداری تقویت شود.

منبع:   رجانیوز   http://rajanews.com/detail.asp?id=89757

/ 0 نظر / 8 بازدید